Jump to content
The Education Forum

Recommended Posts

Vitejte

Pedagogicke Forum je forum urcene pro debaty kolem politiky, kultury, pedagogiky, skolstvi a mnoho jinych tematu. Proste zalezi na zajmu a tez na zvedavosti.

Pedagogicke Forum je forum vytvorene v Anglii anglickymi pedagogiky. Aby bylo co nejpristupnejsi jsou zde tez mensi fora kde debaty jsou vedene v ruznych evropskych jazycich. Forum pro cestinu bylo vytvoreno zacatkem brezna.

Proc? Vzdyt jiz existuji ceska pedagogicka fora v Cechach, namitnete. Myslim si, ze musi byt vice ucitelu mluvicich cesky nez ja, kteri vyucuji v ruznych evropskych skolach. Anebo vlastne ve skolach roztrousenych po celem svete. Myslim si, ze tohle debatni forum by mohlo byt mistem kde bychom se vsichni mohli potkavat. My, kteri zijeme a ucime ”v cizine” a vy kteri zijete a ucite doma.

Kdo jsem ja? Jmenuji se Dalibor Svoboda a pracuji jako gymnazialni ucitel na predmesti Stockholmu. Do Svedska jsem emigroval (ach jake tvrde slovo, ”emigroval”!) na podzim v roku 1968. Az doposud jsem se na Pedagogickem foru zucastnil ruznych politickych a pedagogickych debat vedenych v anglictine a ve svedstine.

Kdyz pisi tohle pozvani k debatam vidim, ze muj pocitac neni zadaptovan na cestinu. Slova jsou tedy bez hacku a carek. Doufam, ze Vas to nerozlobi. Pokusim se to casem napravit.

Ucastnici debat se musi registrovat. Registrace je velice jednoducha:

Zmacknete „Register“.

1. Do objevicich se peti tabulek napisete nejdrive svoje jmeno anebo prejeteli si byt anonymni svuj pseudonym.

2. Do druhe tabulky napiste Vami zvolene heslo, ktere Vam umozni kdykoliv znovu navstivit nase forum.

3. Potvrdte heslo.

4. Sdelte Vasi e-mailovo adresu do ctvrte tabulky.

5. Nakonec, podvrte Vasi e-mailovou adresu.

Jeste jednou, vitam Vas.

Dalibor Svoboda

Edited by Dalibor Svoboda
Link to comment
Share on other sites

Již jsem na to přišel! Jak psát s háčkami a čárkami aby to vypadalo opravdu tak jak čeština se píše a jak vypadá. Není to zrovna nejlehčí, používat švédské klávesnice kde jsou například písmenka „ö“ a „ä“ a také „å“ a mít pod nimy „ů“ a „§“ a „ú“. Ale musim se s tím vyrovnat. A hlavně cvičit. Držte palce.

Edited by Dalibor Svoboda
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Vedu již pár týdnů debatu s moderátorem tohoto Fóra o těch dvouch chybějících háčcích v rubrice „Česká a Slovenská část fóra“. I když se snaží, nějak se technice nedaří tyhle háčky najít a zviditelnět je. Snad časem ........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Občas obdržím „mail“ kde mě odesílatel popíše argumenty k tomu anebo onomu příspěvku z „České a Slovenské části fóra“. Jsou to vždy promyšlené a dobře zformulované myšlenky, chyba pouze je, že si je mohu přečíst pouze já.

Čím to je, že vedle debaty na fóru se vede vedlejší debata s pomoci mailů?

Jestli se někomu nepodařilo zaregistrovat se do fóra mohu jej okamžitě zaregistrovat sám. Moje e-mailová adresa je: dalibor@fredrika.se

Anebo leží za tímto fenoménem něco jiného? Co tedy?

Edited by Dalibor Svoboda
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mnoho lidí do tohoto fóra nepřispívá, možná je to tím, že o něm nevědí, nebo nevědí, jak se zaregistrovat. Sám jsem při hledání informací ze školství také náhodně natrefil na http://www.spomocnik.cz a v něm předně na Spomocníkův odkazník a v něm na spoustu zajímavých informací a fór a na téže titulní stránce na Diskuzní fóra. Hned napoprvé zaujme v části České diskuze Česká škola na http://www.ceskaskola.cz a pak v části Mezinárodní výměna názorů The Education Forum http://educationforum.ipbhost.com/ . Osměliv se, vstoupil jsem, a kupodivu našel diskuze v evropských jazycích a i českou a slovenskou část fóra, kde jste při čtení tohoto příspěvku i vy.

Četl jsem se zaujetím a když jsem chtěl odpovědět, nešlo to, je třeba se zaregistrovat. Při registraci jsem udělal spoustu chyb, ale když se dodrží správný postup, můžete přidat svůj názor.

Buďte vítáni

Vladimír

Edited by Vladimir Havlicek
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jak se zaregistrovat

Když už jste našli toto fórum a chcete se ho také účastnit nejen jako host, je třeba se do něj přihlásit kliknutím v horním růžovém řádku na - REGISTROVAT.

Pro ty, kteří umějí anglicky je to jednoduché (sám jsem při přihlašování udělal spoustu chyb - místo jména jsem psal zkratku školy, apod.), pro ostatní stručně vysvětlím postup:

Otevře se úvodní stránka, kde jsou závazná pravidla, cituji (v hrubém překladu):

Věnujte, prosím, chvilku seznámení s níže uvedenými pravidly. Pokud s nimi souhlasíte a přejete si pokračovat v registraci, prostě klikněte dole na tlačítko "Registrovat". Registraci zrušíte prostým stiskem tlačítka "zpět" na vašem prohlížeči.

Uvědomte si, prosím, že nejsme zodpovědní za žádné zaslané příspěvky. Neověřujeme a také neručíme za přesnost, úplnost, nebo vhodnost jakéhokoliv příspěvku a a nejsme odpovědní za obsah jakéhokoliv příspěvku.

Příspěvky vyjadřují názor autora příspěvku, ale nemusí být názorem této nástěnky. Jakýkoliv uživatel, který má pocit, že zaslaný příspěvek je závadný (nežádoucí) má možnost se na nás okamžitě e-mailem obrátit. Máme možnost nevhodné, pohoršující příspěvky odstranit a my věnujeme veškeré úsilí, abychom v proveditelném časovém rámci, pokud zjistíme, že odstranění je nutné, příspěvek odstranili.

Souhlasíte, že při vašem používání této služby, tuto nástěnku nebudete používat pro zasílání jakýchkoliv materiálů, které jsou prokazatelně závadné nebo urážlivé, nepřesné,sprosté, vulgární, nenávistné, rasistické, obtěžující, obscénní, znevažující, sexuálně orientované, výhružné, zasahující do práv na ochranu osobnosti, nebo jiným způsobem porušující zákon.

Souhlasíte, že na nástěnku nebudete posílat materiály chráněné autorským právem, pokud nejste vy vlastníkem těchto práv.

Aby byla zachována integrita tohoto fóra, jsou noví přispěvatelé schváleni osobním rozhodnutím skupiny administrátorů. Krátce po registraci vašeho "účtu" (nic se neplatí!) se na vás obrátí administrátor pro doplnění vašich informací o vás a vaší roli ve oblasti vzdělávání.

Je zcela zásadní, že jako jméno uživatele používáte své vlastní jméno. Osoby, které se registrují pod zjevně falešnými jmény registrovány nebudou.

Pokud souhlasíte, zaškrtnete okénko před větou:

Přečetl, resp. přečetla jsem, rozumím a souhlasím s těmito pravidly a podmínkami.

a pak kliknete na Registrovat.

Dostanete se na další stránku, kde vyplníte údaje:

username: uživatelské jméno

password: heslo, které si zvolíte a pro potvrzení (confirm) ho do vedlejšího okénka napíšete ještě jednou

your e-mail: vaší e-mailovou adresu, na kterou vám odpoví administrátor

a do okénka security code opíšete 6 číslic kódu, který vidíte vedle okénka. Na závěr kliknete vpravo dole na "submit my registration" - přihlásit se k registraci. A pak počkáte, až dostanete od admnistrátora e-mail.

V tomto dopisu vám administrátor sdělí (zkráceno):

Díky za váš zájem o zapojení do mezinárodního fóra o vzdělávání International Education Forum.

Jedním z našich pravidel je, že členové při přihlášení uvedou:

(1) své skutečné jméno

(2) svou stručnou biografii (obor, země, místo kde žije, proč se chce připojit k fóru, atd.). Biografie ostatních jsou viditelné na ..

Předpokládám, že pokud provozujete vlastní webovou stránku, pošlete mi její URL (webovou adresu) a já jí přidám k vaší signatuře. Ta se objeví vždy když zveřejňujete příspěvek a pomůže vašemu zatřídění do příslušné kategorie vyhledávači druhé generace, jako je například Google.

Pošlete mi, prosím, vaše celé jméno a biografii a pak vás zaregistruji jako člena.

Ve vašem poštovním klientovi kliknete na Odpovědět a na dotazy odpovíte (v angličtině).

Pak budete čekat na druhý e-mail od administrátora, kde je nejdůležitější sdělení potvrzení vašeho jména a hesla, pod kterým se budete přihlašovat:

Vítejte do fóra o vzdělávání Education Forum. Jste registrován(a) s těmito údaji:

Jméno účastníka: xxxxxxxxx yyyyyyyyy

Přístupové heslo: Fxxxxxxxnnn

Vaši zaslanou biografii jsem přidal k vaší signatuře

... atd..

Těším se na vaše příspěvky.

Při připojení k Education Forum v růžovém řádku kliknete na Log in - Přihlásit se, a vyplníte své jméno a heslo a jdete dál, jako před tím, ale máte možnost odpovídat k jednotlivým tématům - Reply. Vaši odpověď je lépe si předem připravit a i pak se nejdříve podívat na náhled - Preview a teprve pak po případných opravách odeslat - Submit modified Post.

Máte-li co říci, vstupte, nebo jako já z počátku čtěte a poučte se.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...